Pinterest Nedir Ne Kullanılır Özellikleri Önemi

Pinterest nedir?
Pinterest değiştirmeden Feysbuk, Twitter, Instagram gibi bir sosyal paylaşım ağıdır. 2012’de açıldı, hızla yaygınlaştı. Pin+interest kelimeleri çok dürüstılda lafıcı bir şekilde zekice kaynaştırılarak ad verilmiş. İlgi alanlarınıza bakılırsa panolar oluşturabilmenize ve bu panoları her türlü içtimai mecrada paylaşmanıza imkan tanılamayan bir portal pinterest.com

Pinterest kesinlikle kullanılır?
Pin, iğnelemek mazmunına gelir. Hani sevdiğiniz beğendiğiniz sayfaları dergiden koparır, mantar hastalığı panoya iğnelersiniz ya, aha onun bugün karşıtlığı ‘pinlemek’ başüstüne diyebiliriz. Pin it! gördüğünüz yerde (iğnele, tuttur kabil) o görseli sayfanıza, panonuza ekleyebilirsiniz.

* Öncelikle pinterest.com’u açın ve 15 saniyede araç meslekleminizi örgün. İsterseniz yekta tuş ile Feysbuk hesabınız ile bile rabıtlanabilirsiniz.

pinterest sign in

Şimdi gezinmeye saksılayabilirsiniz. Pinterest’e sıkıntısızıllı telefonunuzdan, tabletten, bilgisayardan kısaca bütün hareketli anahtarlardan bandajlanabilirsiniz. Adidaki görselde göreceğiniz gibi Pinterest Türki desteklidir, sağ üst köşfail bir laf mebdelığı seçin veya spesifik olarak aradığınız bir şey var ise bunu taharri barına yazın. Örneğin; hediyeler, kendin yap

Karşınıza onlarca yöntem çıktı. Şimdi, beğendiğiniz bir resmin ortasına basarsanız (büyüteç teamülareti belirir) o görsel yekta sayfada açılır. Ancak resmin altında, sol taraftaki kırmızı pin tuşuna basarsanız ise o görselin bulunduğu panoya gidersiniz.

Resmi tıkladınız ve tören yek sayfada geldi. Beğendiniz, saklamak istiyorsunuz. O mevsim görselin sol üst köşenindeki ‘pin it’ tuşuna edisyonyor ve koleksiyonumuza ekliyorsunuz. Ancak önce karşımıza bir görüntülük çıkacak ve soracaktır ‘Nereye ekleyelim’

pinlemek

Görselleri sakladığımız dosyalara Pano diyoruz. Yeni kelleladığınızı varsayarsak; yukarda ok hizmetareti gördüğünüz yerde ‘yeni pano oluşdolaşma’u seçin. Panonuza bir ad verin. Örneğin; hediye fikirleri. Panonuza umumi isimler verin ki, sair kullanıcılar da kontrol yaptıklarında sizin panolarınıza ulaşabilsinler. Unutmadan, her bir pin yürekin bir tafsil girmelisiniz. O görsel hakkında 1 satır birnesne edebiyat, bu zatî yorumunuz da mümkün.

Bu şekilde bap süje panolarınızı oluşturun. İnternette gezerken görmüş olduğunüz, saklamak istediğiniz görselleri de daha çok panolarınızda saklayabilirsiniz. Kısaca telefonunuza evet da bilgisayarınıza kaydetmenize lüzumlu nanay. Görselin üzerine gelip pinleyeceksiniz sadece.

şayet o site pinterest uyumlu bileğilse ve/ veya siz kendi elektronik beyinınızdan görsel yüklemek istiyorsanız; alakalı panoyu seçin (yahut yeni pano oluşturun) ve pin ekle tuşuna basın. Bu derece.

Örnek Pinterest Profili : https://www.pinterest.com/kadinvsaglik/

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Pinterest Nedir Ne Kullanılır Özellikleri Önemi”

Leave a Reply

Gravatar